A polgári körök mozgalma meg akarja vásárolni az egyik országos kereskedelmi televíziót - jelentette ki Kerényi Imre, a mozgalom egyik meghatározó szereplője, a Madách Színház igazgatója egy egri rendezvényen. Azt nem árulta el, hogy melyik csatornára gondolt, de kiemelte, hogy már öt - meg nem nevezett - nemzetközi cég hajlandó tárgyalni egy kereskedelmi televízió megvásárlásáról. (Miután a polgári oldal ősszel hírtelevíziót indít, két különböző típusú televíziója is lenne az ellenzéknek - mondta Kerényi).
A színigazgató szándéka nem teljesen világos, mert ugyanakkor azt is elvárja a parlamenttől: alkosson olyan törvényt, amelyik kimondja, hogy Magyarországon szükséges egy közpénzekből finanszírozott konzervatív közszolgálati televízió fenntartása. Szerettük volna az ügyben magát Kerényit is megkérdezni, ő azonban lapunknak nem kívánt nyilatkozni.
Pintér Dezső, a tv2-t üzemeltető MTM-SBS Televízió Rt. elnöke lapunknak elmondta, hogy a társaság nem kívánja eladni a televíziót, főként nem most, amikor az újra felszálló pályára kerül, így tehát Kerényi kijelentése nem a tv2-re vonatkozhatott. Kolosi Péter, a Magyar RTL Televízió Rt. programigazgatója biztos abban, hogy Kerényi nem az RTL Klubra gondolt, azért sem, mert e csatorna - hasonlóan az RTL-csoport többi adójához - mindenkor a politikai függetlenség mellett áll ki, amint azt a választások után az EBESZ is megállapította. Így tehát sem most, sem pedig később nem kerülhet szóba e televízió kapcsán Kerényi felvetése - fogalmazott Kolosi.
Farkas Imre, a Satelit Televízió Rt. elnök-vezérigazgatója a NAPI Gazdaságnak azt mondta, hogy hivatalos formában nem kapott vételi ajánlatot a mozgalomtól, ám ha megkeresnék őket, készek lennének tárgyalni. (E csatorna műholdon, illetve kábeltelevíziós hálózaton érhető el, s egy ideje fizetési gondokkal küzd.) Hende Csaba szerint - aki Orbán Viktor kabinetfőnökeként a polgári körök szervezését irányítja - Kerényi magánvéleményét közölte, amikor azt mondta, hogy a Polgári Körök Mozgalom meg kívánja vásárolni az egyik országos kereskedelmi televíziót. A mozgalom nem párt, amelyben központi döntések születnek. Hende hozzáfűzte: a mozgalom keretében nagyon sok vélemény fogalmazódik meg, az egyikből lesz valami, a másikból nem. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy elvileg a cél helyes, ő személy szerint szimpatikusnak találja ezt az elgondolást.
D. J.
A színigazgató szándéka nem teljesen világos, mert ugyanakkor azt is elvárja a parlamenttől: alkosson olyan törvényt, amelyik kimondja, hogy Magyarországon szükséges egy közpénzekből finanszírozott konzervatív közszolgálati televízió fenntartása. Szerettük volna az ügyben magát Kerényit is megkérdezni, ő azonban lapunknak nem kívánt nyilatkozni.
Pintér Dezső, a tv2-t üzemeltető MTM-SBS Televízió Rt. elnöke lapunknak elmondta, hogy a társaság nem kívánja eladni a televíziót, főként nem most, amikor az újra felszálló pályára kerül, így tehát Kerényi kijelentése nem a tv2-re vonatkozhatott. Kolosi Péter, a Magyar RTL Televízió Rt. programigazgatója biztos abban, hogy Kerényi nem az RTL Klubra gondolt, azért sem, mert e csatorna - hasonlóan az RTL-csoport többi adójához - mindenkor a politikai függetlenség mellett áll ki, amint azt a választások után az EBESZ is megállapította. Így tehát sem most, sem pedig később nem kerülhet szóba e televízió kapcsán Kerényi felvetése - fogalmazott Kolosi.
Farkas Imre, a Satelit Televízió Rt. elnök-vezérigazgatója a NAPI Gazdaságnak azt mondta, hogy hivatalos formában nem kapott vételi ajánlatot a mozgalomtól, ám ha megkeresnék őket, készek lennének tárgyalni. (E csatorna műholdon, illetve kábeltelevíziós hálózaton érhető el, s egy ideje fizetési gondokkal küzd.) Hende Csaba szerint - aki Orbán Viktor kabinetfőnökeként a polgári körök szervezését irányítja - Kerényi magánvéleményét közölte, amikor azt mondta, hogy a polgári körök mozgalma meg kívánja vásárolni az egyik országos kereskedelmi televíziót. A mozgalom nem párt, amelyben központi döntések születnek. Hende hozzáfűzte: a mozgalom keretében nagyon sok vélemény fogalmazódik meg, az egyikből lesz valami, a másikból nem. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy elvileg a cél helyes, ő személy szerint szimpatikusnak találja ezt az elgondolást.
Diószegi József
