BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól járt az m1 a focivébével

Az AGB Hungary felmérése szerint majdnem duplájára ugrott az MTV 1-es csatornájának nézettsége a labdarúgó-világbajnokság alatt a korábbi időszakhoz képest, a GfK Hungária pedig még nagyobb arányú növekedést mért. A nézőszám megugrása a köztévé felé fordíthatja a reklámoztatók érdeklődését.

2002. július 1. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A labdarúgó-világbajnokság ideje alatt az AGB Hungary felmérése szerint a közvetítés kizárólagos jogával rendelkező MTV heti közönségaránya meghaladta a 20 százalékot, ami majdnem kétszerese az előző időszak átlagának.

Az összes olyan mérkőzés esetében, amelyet a GfK Hungária is felmért, ez utóbbi cég adatai kétszer akkora nézettségről árulkodnak, mint az AGB által közöltek - mondta lapunknak Lázár Katalin, az MTV médiakutatási főosztályvezetője. Az MTV még a játékok megkezdése előtt kiválasztott néhány mérkőzést, amelyet a nézettséget hivatalosan mérő AGB mellett a GfK-val is méretett, hogy minél reálisabb képet kapjon. A két adatsor jelentősen különbözik egymástól, az MTV a GfK adatait megbízhatónak, hitelesnek tartja. Lázár azonban nem kívánt választ adni arra a kérdésre, mi lehet az eltérés oka, így aztán marad a kérdés, hogy mennyien választották ebben az időben az m1-et.
A Franciaország-Szenegál nyitó mérkőzést például, amelyet május 31-én, pénteken kora délután közvetített a csatorna, az AGB szerint a 13 év fölötti, vezetékes telefonnal rendelkező lakosságból (ez több mint 6,2 millió fő) 11,9 százalék legalább 5 percig nézte, míg a GfK szerint e populáció 21,9 százaléka volt ez idő alatt a képernyők előtt. Ha nem a teljes populáció, hanem az éppen televíziót nézők körében vizsgáljuk a műsort preferálókat, akkor az AGB szerint a 13 év fölötti lakosság 49,4, míg a GfK adatai alapján 74,7 százaléka nézte a meccset.
D. J.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet