BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szennyvíz-előtisztítót épít a Hajdú-Bét

2002. június 25. kedd, 11:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Korszerű szennyvíz-előtisztító rendszer építésébe kezdett a Hajdú-Bét Rt. A debreceni baromfifeldolgozó cég teljes rekonstrukciójának és bővítésének részeként először a városi csatornahálózathoz csatlakozó szennyvíz-előtisztító rendszer kialakítását kezdték meg. A nagyszabású beruházás megvalósulását a város, a megye és a környezetvédelmi hatóságok is támogatják. A Hajdú-Bét a 170 millió forintos fejlesztés több mint 50 százalékát saját erőből finanszírozza, a fennmaradó összegből 42,5 milliót a Környezetvédelmi Alaptól, 32 milliót pedig a Területfejlesztési Alaptól, pályázati támogatás útján nyertek el. Ez év decemberében a szennyvíz-előtisztító rendszer átadásával várhatóan tehermentesül a városi csatornahálózat, a szennyvíztisztító és az élővízi befogadó.
L. L.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet