Korszerű szennyvíz-előtisztító rendszer építésébe kezdett a Hajdú-Bét Rt. A debreceni baromfifeldolgozó cég teljes rekonstrukciójának és bővítésének részeként először a városi csatornahálózathoz csatlakozó szennyvíz-előtisztító rendszer kialakítását kezdték meg. A nagyszabású beruházás megvalósulását a város, a megye és a környezetvédelmi hatóságok is támogatják. A Hajdú-Bét a 170 millió forintos fejlesztés több mint 50 százalékát saját erőből finanszírozza, a fennmaradó összegből 42,5 milliót a Környezetvédelmi Alaptól, 32 milliót pedig a Területfejlesztési Alaptól, pályázati támogatás útján nyertek el. Ez év decemberében a szennyvíz-előtisztító rendszer átadásával várhatóan tehermentesül a városi csatornahálózat, a szennyvíztisztító és az élővízi befogadó.
L. L.
