BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hungaroweiss-beruházás Dunaharasztiban

Több mint 10 millió eurós beruházás keretében logisztikai központot alakított ki a Hungaroweiss az M0-s mellett, Dunaharasztiban. A cég ugyanakkor bezárja vidéki telephelyeit. A társaság a tavalyi csaknem 20 millió eurós nettó forgalom után idén a bevételének növekedésére számít.

2002. június 18. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az osztrák Gebrüder Weiss nemzetközi szállítmányozási és logisztikai konszernhez tartozó Hungaroweiss Kft. 10 millió eurót meghaladó beruházás keretében logisztikai központot alakított ki Dunaharasztiban; az új létesítményt július 1-jén veszik birtokukba - jelentette be Wolfgang Niessner, a Gebrüder Weiss igazgatótanácsának tagja a cég keddi sajtótájékoztatóján. Az új központnak több mint 10 ezer négyzetméteres raktárterülete és mintegy 10 ezer raklaphelye van. Az első kiépítési fázisban 29 kamion számára van beállási lehetőség, ami további 13-mal bővíthető. A cég Dunaharasztiba helyezi át törökbálinti központját; a régi, a követelményeknek már nem megfelelő telephelyet értékesítették. A Hungaroweiss ezzel párhuzamosan bezárja vidéki - kaposvári, pápai és szegedi -, bérelt ingatlanokban működő telephelyeit. A döntéshez feltehetően az is hozzájárult, hogy a cég korábban nem jól mérte fel a terjeszkedésének helyszíneit, amin körülbelül 100 millió forintot bukott - vallotta be Neissner. A társaság ugyanakkor a későbbiekben elképzelhetőnek tartja újabb telephelyek kialakítását, ezek helyszínénél azonban már figyelembe veszik Magyarország régiós szerepét; ennek megfelelően Győr vagy Debrecen lenne alkalmas terep.
A magyar piacon 1990 óta jelen lévő cég vámügyintézést, belföldi áruterítést és komplex raktárlogisztikai tevékenységet végez - mondta Frank Adenauer, a kft. ügyvezető igazgatója. A társaság nyereséges működés mellett csaknem 20 millió eurós nettó bevételt ért el tavaly és az idén is növekedésre számít. A következő években hasonló növekedést remél a cégvezetés, ám Magyarország uniós csatlakozásakor, 2005-ben csökkenhet a cég forgalma, mivel egyik bevételi forrása, a vámtevékenység megszűnik. Niessner várakozásai szerint ugyanakkor 2005 után várhatóan Dunaharasztiba helyezik át Bécsből a vállalat elosztó forgalmát, s a társaság azt is fontolgatja, hogy új létesítménybe költözteti a légi és tengeri fuvarozási üzletágát, valamint a tevékenységei sorába Magyarországon is felveszi az üzleti csomagküldést.
D. J.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet