Újabb kapcsolóközpontot helyezett üzembe a Pannon GSM Székesfehérvárott. Az új berendezés több mint 50 százalékkal növeli a várostól a nyugati országhatárig terjedő, a Balatont is magába foglaló régió GSM-szolgáltatási kapacitását. Az új központ 400 ezer felhasználót tud egyidejűleg a hálózathoz kapcsolni. Ez majdnem háromszor annyi, mint ahányan - a hazai előfizetők és a roamingoló külföldiek - tavaly nyáron a Balaton környékén a Pannon GSM hálózatán beszélgettek. Így a fehérvári kapcsolóközpont-páros új tagja várhatóan hosszú évekre képes lesz ellátni a nyugati határszélig terjedő régiót, míg elődje a Székesfehérvár és Budapest közötti forgalmas közlekedési tengelyen biztosítja a jó minőségű szolgáltatást. A Pannon emellett Balatonszentgyörgyön további alközpontot - a bázisállomásokat a kapcsolóközponttal összekötő köztes vezérlőegységet - telepített. Hamarosan befejeződik annak az egy tucat bázisállomásnak a beüzemelése, amelyek a Balaton környéki települések nyárra felduzzadó népességének biztosítanak megfelelő lefedettséget és kapacitást. Az említett beruházások értéke több milliárd forint.
D. J.
