BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Menesztették a Posta elnök-vezérigazgatóját

2002. június 5. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

László Csaba pénzügyminiszter szerdán felmentette elnöki tisztéből és igazgatósági tagsága alól Kalmár Istvánt, a Magyar Posta Rt. (MP) vezérigazgatóját, munkaviszonyát pedig azonnali hatállyal megszüntette. A pénzügyminiszter utasította az MP igazgatóságát, hogy haladéktalanul intézkedjen a változásnak a cégbíróságon történő bejelentéséről. László egyúttal felkérte Szivi Lászlót, az MP főigazgatóját, hogy további intézkedésig megbízottként lássa el az MP vezérigazgatói teendőit. Úgy tudjuk, hogy a Posta tegnapi igazgatósági ülésén nem szavaztak a társaság tavalyi konszolidált mérlegéről és idei üzleti tervéről.
(NAPI)

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet