A Sláger Rádió Rt. tájékoztatása szerint a Pest Megyei Bíróság végzésében elutasította a cég ellen az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) által benyújtott felszámolási kérelmet. Az ORTT január 31-én kezdeményezte az eljárás megindítását, mivel a rádió nem fizette be a műsorszolgáltatási díjat.
A bíróság döntésének indoklása ugyan nem ismert, de feltehetően azon alapulhat, hogy ugyan a Slágernek valóban van az ORTT-vel szemben 60 napon túli lejárt tartozása, de azt, illetve annak összegét vitatja a rádió, amely választott bírósághoz fordult a műsorszolgáltatási díj csökkentése érdekében.
A Sláger tegnap bejelentette, hogy kész megfizetni ORTT-nek a műsorszolgáltatási díj egy részét, mintegy egymillió dollárt, vagyis 260-270 millió forintot. A Sláger Rádió ezt a lépését annak alátámasztására helyezte kilátásba, hogy hosszú távon korrekt résztvevője kíván lenni a rádiós piacnak. A Sláger Rádió tavaly novemberben arra hivatkozva nem teljesítette 1,3 milliárd forintos fizetési kötelezettségét, hogy időközben megváltoztak a piaci körülmények. A csatorna tulajdonosai szeretnék elérni, hogy az ORTT csökkentse a rádiók által fizetendő koncessziós díjat (NAPI Gazdaság, 2002. május 29., 5. oldal).
Az ORTT szerdán konzultált a Helyi Rádiók Szövetsége, a Juventus Rádió és a Danubius Rádió képviselőivel a Sláger díjfizetési kötelezettségének elmulasztása miatt kialakult helyzetről. A rádiók képviselői támogatásukról biztosították az ORTT-t abban, hogy a rendelkezésére álló eszközökkel érvényt szerezzen a kereskedelmi rádiós piacot működtető törvényes szabályozásnak - tájékoztatott az ORTT. A résztvevők egyetértettek abban, hogy a kereskedelmi rádiózás közös érdeke a médiatörvényben és a műsorszolgáltatási szerződésben rögzített feltételek, szabályok betartása, illetve a vállalt kötelezettségek teljesítése.
(NAPI)
