BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyereséges lett a Délhús

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Délhús Rt. árbevétele tavaly mintegy 10 százalékkal, 20 milliárd forintra csökkent az előző évhez képest - derült ki a társaság tegnapi sajtótájékoztatóján. Az árbevétel csökkenését az exportértékesítés csökkenése okozta. A kivitel értéke 2000-ben még 5,9 milliárd forint volt, tavaly azonban már csak 3,6 milliárd forint, ami 38 százalékos zuhanást jelent. A belföldi szállítások értéke ugyanakkor csekély mértékben, 1,9 százalékkal, 16,4 milliárd forintra növekedett a múlt évben.
Lukács György, a Délhús elnök-vezérigazgatója lapunknak elmondta: a nem kifizetődő termékek értékesítését sikerült megszüntetniük. Hiába szárnyalt ugyanis az árbevétel, ha a cég közben tetemes veszteséget halmozott fel. A múlt évi erőfeszítéseknek köszönhetően ugyanakkor már most piacképes állapotban van a Délhús. Az osztrák Pankl Hofmann AG 97 százalékos tulajdonában lévő, 4,5 milliárd forint jegyzett és 3,8 milliárd forint saját tőkéjű társaság 2001-ben már eredményes évet zárt azután, hogy 2000-ben 200 millió forint veszteséget szenvedett el. A tavalyi nyereségről Lukács konkrétan nem kívánt nyilatkozni, az azonban lapunk információi szerint 100 milliós nagyságrendű.
A Délhús közgyűlése úgy döntött, még legalább két évig kell folytatni a tavaly elkezdett és sikeresnek bizonyult stabilizációs programot. A vezérigazgató közölte: osztalékot nem fizetnek, az eredményt teljes egészében a korábbi években felhalmozott adósságok csökkentésére és a cég további fejlesztésére kívánják fordítani. A félkész termékek irányába elmozduló Délhús jelenleg három telephelyen - Baján, Alsómocsoládon és Pécsett - végzi a termelést, exportkirendeltségük Budapesten működik. Baján történik a marhavágás és -darabolás, az üzem kapacitása évi 18 ezer állat. Baján található Magyarország legnagyobb kapacitású pácolóüzeme, amelynek révén a cég mintegy 250 termékkel van jelen a magyar húspiac minden szegmensében. A pécsi üzemben élőállat-felvásárlást, sertésvágást és -darabolást végeznek, s csomagolják az exportra szánt termékeket. Idén május végén itt indul új üzemrészük, amely nyugat-európai piacokra gyárt gyorsfagyasztott saslik jellegű termékeket. Az alsómocsoládi üzemben szárazárukat és gyorsfagyasztott termékeket gyártanak, itt a termelés mintegy 400 tonna, a hűtőházi kapacitás pedig ezer tonna havonta.
K. Zs.-L. L.

Tóth Levente László
Tóth Levente László
Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet