A Vodafone márkanév alatt szolgáltató mobiltelefon-társaság, a V.R.A.M. Rt. közelmúltbeli közgyűlésén 30,3 milliárdról 38,9 milliárd forintra emelték a cég jegyzett tőkéjét - tudta meg a NAPI Gazdaság. Ennek indítékairól az érintettek nem kívántak nyilatkozni. Információink szerint a cégben a tőkeemelés előtt 19,9 százalékos részesedéssel rendelkező RWE Telliance nem élt az emelési lehetőséggel, míg a részvények 30 százalékát magáénak tudó Antenna Hungária (AH) Rt. 2002 októberéig opciót kapott arra, hogy befizesse a rá eső részt, vagyis a fő tulajdonos Vodafone megelőlegezte az AH tőkerészét. Hasonló konstrukcióban valósult meg a tavalyi emelés is; akkor több mint 25 milliárd forintos tőkeemelést hajtottak végre, s az AH helyett akkor is a Vodafone-anyavállalat jegyezte le az új részvényeket, s az AH Rt.-nek legfeljebb 2002. október 10-ig van lehetősége arra, hogy előteremtse azt a legalább 8,5 milliárd forintot, illetve a mostani tőkeemelés rá eső részét.
Az AH-nál most készül az az előterjesztés, amelyben megvizsgálják, hogy a cégnek hosszú távon mekkora hányadot érdemes megőrizni a V.R.A.M. Rt.-ben. Vitai Attila, a mobilcég vezérigazgatója csak annyit mondott, hogy az összeget a további hálózatépítésre, illetve az ügyfélszám növelésére fordítják. Számításaink szerint a szóban forgó 8 milliárd forint mellett idén még újabb forrásbevonásra lesz szüksége a cégnek, amelynek célja, hogy év végére üzemi szinten nyereséget érjen el. A társaságnak jelenleg több mint 600 ezer előfizetője van, ami a tendenciák alapján év végére 800-900 ezerre nőhet.
D. J.
Az AH-nál most készül az az előterjesztés, amelyben megvizsgálják, hogy a cégnek hosszú távon mekkora hányadot érdemes megőrizni a V.R.A.M. Rt.-ben. Vitai Attila, a mobilcég vezérigazgatója csak annyit mondott, hogy az összeget a további hálózatépítésre, illetve az ügyfélszám növelésére fordítják. Számításaink szerint a szóban forgó 8 milliárd forint mellett idén még újabb forrásbevonásra lesz szüksége a cégnek, amelynek célja, hogy év végére üzemi szinten nyereséget érjen el. A társaságnak jelenleg több mint 600 ezer előfizetője van, ami a tendenciák alapján év végére 800-900 ezerre nőhet.
Diószegi József
