A Suzuki Motor Corp. idén mintegy 14 milliárd forint értékű gyártóeszköz-beruházást tervez esztergomi gyárában - mondta Suzuki Osamu, a társaság elnök-vezérigazgatója Orbán Viktor miniszterelnökkel folytatott szerdai megbeszélése után. A fejlesztést egy új modell magyarországi gyártása érdekében hajtják végre. A Suzuki Motor Corp. eddig, tíz év alatt 120 milliárd forintot fordított gyártóeszköz-beruházásra. Tavaly a Suzuki eddigi legnagyobb gyártási eredményét érte el Esztergomban, idén ahhoz hasonló mennyiség, mintegy 85 ezer új jármű gyártását tervezik.
(NAPI)
