Lemaradás fenyegeti a magyar médiát a környező országokhoz képest, legalábbis ami a jogalkotást, valamint a technikai fejlettséget illeti – mondta Körmendy-Ékes Judit, az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) elnöke a Média Hungária tegnapi rendezvényén. A csatlakozásra váró országok többsége már lezárta a médiafejezetet, míg Magyarország adós ezzel. A közszolgálati intézmények esetében – az Európai Unióhoz hasonlóan – Magyarországon is meg kellene határozni a közszolgálatiság pontos tartalmát, az intézmények ebből fakadó feladatait, s ehhez garantált állami forrásoknak kellene társulnia. A több éve halogatott gyakorlat megteremtése azonban szintén jogszabály-módosítást feltételez. A kereskedelmi csatornák kapcsán az elnök elmondta, hogy a cégeknek maguknak kell vállalniuk gazdasági döntéseik súlyát, amit – úgy látszik – az egyik kereskedelmi rádió nem tekint evidenciának – fogalmazott Körmendy-Ékes Judit, vélhetően a Sláger Rádióra célozva. Az ORTT a kereskedelmi csatornák piaci tevékenységébe, gazdálkodásába – ritka kivételtől eltekintve – nem avatkozhat be.
