A tervek szerint az új kormány távközlési szakértője is beszámol a hírközlés-politikai stratégiáról a Central European Business Centre május 23-i konferenciáján - ígérték a szervezők a szerdai sajtótájékoztatón. A Hírközlési Felügyelet munkatársa pedig arra válaszol, hogy miként valósítja meg a liberalizált piac felügyeletét az újjászervezett testület. Fogyasztóvédelmi szempontból is értékelik az elmúlt hónapok eredményeit. Emellett a távközlési szektor meghatározó szereplőinek képviselői értékelik a liberalizáció elmúlt fél évének tapasztalatait és felvázolják az ágazat lehetőségeit. Szóba kerül a Matáv és az internetszolgáltatók között a bevételmegosztásról, a számlázásról kirobbant vita is.
(NAPI)
