A kereskedelmi televízióknak szerződésük szerint május végén egy összegben kell befizetniük az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) számlájára az éves műsorszolgáltatási díjat, ami csatornánként 1,7 milliárd forint körüli összeg. Az előbbi megállapítás nem egy döntés eredménye, hanem annak a következménye, hogy az ORTT kedden felkérte irodáját - néhány hetes határidővel - annak megvizsgálására, milyen következménye lenne annak, ha a televíziók más ütemezésben egyenlítenék ki a rájuk eső összeget - tudtuk meg. Miután ez a vizsgálat június elejéig is elhúzódhat, a csatornáknak valószínűleg az eredeti, május végi határidőig ki kell fizetniük a díjakat. Részletfizetésre abban az esetben is csak egy év múlva lesz lehetőségük a televízióknak, ha az ORTT a vizsgálat után végül is támogatja a tv2 felvetését. A fizetéssel kapcsolatos téma azért került az ORTT asztalára, mert a tv2 azt javasolta, hogy a bevételekkel történő racionális gazdálkodás érdekében egy összeg helyett havonta fizethesse a televízió a műsorszolgáltatási díjat. A tv2 által befizetett összeget a közszolgálati csatornák kapják, az RTL Klubé pedig az ORTT Műsorszolgáltatási Alapjába folyik be, amit technikai pályázatokra kell fordítani. Az ORTT-nek tehát most azt kell megvizsgálnia, hogy ez a helyzet miként érintené a közmédia finanszírozását, illetve az alap működését.
D. J.
