BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ipari GSM-megoldások a Pannontól

2002. április 24. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Miközben a Pannon GSM Rt. folyamatos újításokkal él a beszédkommunikáció terén, az utóbbi időben egyre hangsúlyosabb szerepet kapnak a cégnél az adatkommunikációval, például az ipari GSM-megoldásokkal kapcsolatos fejlesztések annak érdekében, hogy a társaság növelje az ebből származó bevételeket. Az adatkommunikációból származó bevétel ma még csak mintegy 10 százaléka a teljes forgalomnak. E terület fejlesztése mellett szól az is, hogy az előrejelzések szerint egy másfél év múlva lelassul a mobilhasználat további terjedése - mondta Suba János, a Pannon kommunikációs igazgatója egy tegnapi sajtótájékoztatón. A GSM-alapú M2M, vagyis a gépek közötti kommunikáció közül az automatikus mérőműszerek leolvasását, a közutak forgalmi adatainak ellenőrzését, a közlekedésirányítási rendszereket emelte ki példaként Suba. Breznai János, a Pannon munkatársa elmondta, hogy a cég jelenleg például a GSM-alapú objektumazonosító és mozgáskövető rendszer megvalósításán dolgozik.
D. J.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet