BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A GTS Datanet feljelentette a Matávot

2002. április 18. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A GTS Datanet Kft. átlátható jogalkalmazási folyamatokat szeretne elérni, s ennek érdekében az államigazgatási törvényre hivatkozva feljelentette a Hírközlési Döntőbizottságnál (HDB) a Matáv Rt.-t - mondta lapunknak Szathmári Géza, a GTS Datanet vezérigazgatója. A cég azért szánta el magát erre a lépésre, mert a társaságnak érintettsége jogán betekintést kellene kapnia a Matáv által a HDB-hez benyújtott összekapcsolási referenciaajánlatba (RIO). A GTS Datanetnek ugyanis nem mindegy, milyen - csak a Matáv kezdeményezésére megváltoztatható - RIO-t fogad el a HDB. Szathmári szerint ettől függ, hogyan alakul a jövőben a távközlési piac, illetve az árak. A cégvezető attól tart, hogy az alternatív cégek mellőzésével esetleg olyan referenciaajánlat születik, amely nemhogy elősegítené a liberalizált piacon a többszereplős versenyt, hanem ezzel ellentétes folyamat veszi kezdetét, vagyis újra monopolhelyzet alakulhat ki a távközlési piacon. Ez a helyzet könnyen előállhat, amennyiben olyan RIO születik, amelyet később egyetlen társszolgáltató sem ír alá. A GTS Datanet attól is tart, hogy a Matáv a RIO alapján az alternatív cégeknek olyan versenyképtelen percdíjakat számol fel, amelyeket az egykori monopolcég a lakossági végfelhasználóknak kínál jelenleg. Ez szintén lehetetlen helyzetbe hozná az alternatív társaságokat, amelyek eddig nem látott szövetségbe tömörültek a Matáv ellen - jegyezte meg Szathmári.
Diószegi József

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet