A Siemenstől kér ajánlatot a Magyar Posta az országos postai logisztikai központ megvalósítására, miután a másik pályázó ajánlata érvénytelen volt. Szász Katalin, a posta tájékoztatási igazgatója a kiesett pályázóról csak annyit árult el, hogy az egy konzorcium volt. A tárgyalások tehát most a Siemensszel kezdődhetnek meg, miután a posta szerdán kihirdette a Közbeszerzési Értesítőben megjelentetett felhívás előbbi eredményét. A kiírás szerint a pályázónak ismertetnie kellett, hogy az elmúlt öt évben Magyarországon a hírközlés vagy a logisztika bármely területén milyen komplex infrastrukturális beruházást hajtott végre.
A posta tárgyalásos gyorsított közbeszerzési eljárást hirdetett egy országos postai feldolgozóközpont létesítésére (NAPI gazdaság 2002. március 14., 9. oldal). Ezen belül a feladat részét képezi - a Budaörsre tervezett központban - a teljes levél- és csomagfeldolgozás automatizált, illetve gépesített technológiai rendszerének telepítése, üzembe helyezése, a kapcsolódó szolgáltatásokkal együtt. A fejlesztés nagyságáról az igazgató csak annyit árult el, hogy az több milliárdot igényel. A kivitelezőnek kulcsrakész állapotban kell a létesítményt átadnia a posta számára. A tárgyalásos eljárást a tervezett központ speciális műszaki igényeivel, a gyorsított eljárást pedig a jelenlegi levélfeldolgozó gép meglehetősen rossz műszaki állapotával indokolták. A központot legkésőbb 2003. augusztus 31-éig kell felépíteni.
D. J.
