BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Dell óriásberuházást tervez Debrecenben

2002. április 7. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A számítástechnikai eszközöket gyártó Dell Computer Corp. magyar léptékkel óriásberuházásnak számító befektetést tervez Debrecenben, az erről szóló tárgyalások már jó ideje folynak - tudta meg a NAPI Gazdaság. A cég már terepszemlét tartott a városban: a lehetséges helyszínek között szerepel az az ipari park is, ahol a szintén texasi National Instruments leánycége, a National Instruments Europe Software és Hardware Gyártó Kft. 13 millió dollárt értékű fejlesztést hajtott végre és a közelmúltban megkezdte működését. Az érintettek elzárkóztak a hír kommentálásától, mivel titoktartási nyilatkozatot írtak alá.
A Dellnek hat helyen van gyártóbázisa, az egyik a vállalat központjában, Texasban, egy másik amerikai üzeme pedig Nashwille-ben működik. Ezek mellett Brazíliában, Írországban, Malajziában és Kínában működtet gyárakat. A társaság tavalyi árbevétele 31,9 milliárd dollár volt, s idén is hasonló összegre számít. A Dell éves bevételének 70 százaléka az Amerikai Egyesült Államokból származik, a 20-21 százaléka Európából, a fennmaradó rész pedig Kínából. Az IDC becslése szerint a Dell világpiaci részesedése 2000-ben 11,3, tavaly pedig 14,3 százalék volt.
D. J.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet