Pénteken műsorváltozás lesz a tv2-n, mivel a csatorna 19 órától négy párt, a Fidesz-MDF, az MSZP, a MIÉP és az SZDSZ elnökének vitáját közvetíti - mondta lapunknak Kert Attila, a csatorna főszerkesztője. A pártok vezetői a vita előtt borítékolják pártjuk általuk várt választási szereplését, s a borítékokat a televízió vasárnap esti választási műsorában bontják fel. A televízió a választás napján 19 órakor beszámol az előzetes eredményekről, amely egy 15 ezres mintán alapul majd. A ma esti műsorváltozásra azért is sor kerül, mert a tv2 később sugározza a miniszterelnök-jelelöltek vitáját. (Főként Medgyessy Péter, az MSZP miniszterelnök-jelöltje ragaszkodott ahhoz, hogy a kereskedelmi televíziók lehetőséget kapjanak a közvetítésre.)
Kert elmondta, hogy a tv2 több hete tartó választási vitaműsor-sorozatának nézettsége várakozáson felüli volt, kétszer-háromszor annyian nézték, mint az m1-en futó vitákat, ezért a korábban tervezetthez képest kettővel több, összesen hét vitaműsort sugároztak. A pártok képviselői csütörtökön este egyeztetnek a közvetítés feltételeiről, s az RTL Klub ennek ismerete alapján dönti el, hogy közvetíti-e a vitát - mondta Kotroczó Róbert, a televízió hírigazgatója. Mindkét kereskedelmi csatorna a korábbiakhoz képest oldottabb választási műsort ígér vasárnap estére, az RTL Klub például új stílusú show-műsor keretében követi nyomon a választási eseményeket.
D. J.
