Nem tervez jelentős változtatásokat az Ericsson Magyarország Kft. május 1-jétől kinevezett vezérigazgatója, Staffan Pehrson (NAPI Gazdaság, 2002. március 29., 5. oldal) - közölték a cégnél, miután múlt héten bejelentették, hogy Fodor István vezérigazgató leköszön e posztjáról, és elnökként folytatja tovább munkáját. A vezérigazgató elmondta, hogy a nemzetközi gyakorlatban 3-5 évente szokott változni az Ericsson-társaságok felső vezetése. Fodor, aki a társaság alapítója volt és 11 éve vezeti, egy évvel ezelőtt határozta el, hogy lemond a cég operatív irányításáról, s ő szemelte ki utódjául Pehrsont. Az új vezér főként a mobilinternet terén szerzett tapasztalatait kívánja átadni Magyarországon. Egyebek mellett azért is vállalkozott erre a feladatra, mert szerinte nálunk az alacsony internetellátottság miatt ígéretes a mobilinternet-piac. Magyarországon is érezhető a recesszió, az Ericsson magyar leányvállalata viszont nyereséges volt az elmúlt időben; konkrét számokat azonban nem adtak meg a cégvezetők. Fodor csak annyit árult el, hogy 2001-ben 29 milliárd forint bevételt értek el. A vezérigazgató szerint idén némi csökkenés várható a forgalomban, a távközlési liberalizáció hatása a kft.-nél várhatóan a következő évben lesz érezhető.
D. J.
