BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pénzügyi egyensúlyra törekszik a Magyar Rádió

A Magyar Rádió Rt. pénzügyi egyensúlyának visszaállítása a következő időszak egyik gazdasági feladata. Az intézmény ugyanis csupán egy rendkívüli tételnek köszönheti mérleg szerinti nyereségét. A rádió idei bevétele nem változik jelentősen a tavalyihoz képest, s a források összetétele sem módosul. A legjelentősebb bevételi forrás továbbra is a sugárzási és a készülék-üzembentartási díj.

2002. március 27. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Rádió (MR) Rt. pénzügyi egyensúlyának visszaállítását tartja a következő időszak legfontosabb gazdasági feladatának a rádió vezetése, ennek egyik eszköze a most elkészült, 2005-ig szóló stratégiai terv - mondta lapunknak Göblyös István, az intézmény alelnöke. A rádió ugyan tavaly a mérleg tanúsága szerint nyereséges volt, ám ez főként az 1,5 milliárd forintos úgynevezett műsoraktiválásnak köszönhető, a cél tehát az, hogy enélkül is eredményesen működjön. Az MR működése során költségtudatos gazdálkodásnak kell érvényesülnie. Ez jelenti a belső tartalékok feltérképezését és mozgósítását, a pazarlás megszüntetését, illetve a rádió által tulajdonolt vállalkozások nyereségessé tételét - olvasható a stratégiai tervben. Kondor Katalin, a rádió elnöke elmondta, hogy már korábban meg kellett volna szüntetni a pazarló, ésszerűtlen szervezetet, amelynek átalakítása a közeljövőben - a cég teljes átvilágítása után - megtörténik.
A rádió idei bevétele nagyjából megegyezik a tavalyival, s annak szerkezetében sincs jelentős változás, a legfőbb bevételi forrás továbbra is a sugárzási díj, illetve a készülékek üzemben tartási díja. E két tétel a 12,5 milliárd forintos összbevétel felét teszi ki. Az alelnök megjegyezte, hogy évente körülbelül félmilliárd forinttól esik el az intézmény azon jogszabály miatt, amely az áfa-visszaigénylés részbeni lehetőségétől fosztja meg a rádiót. Idén a rádió nem számít a tavalyi év végén kialakult likviditási problémára, hiszen a kormány az elmúlt évben 1,5 milliárd forintos tőkejuttatásban részesítette a társaságot; ennek egy részét kívánják fejlesztésre költeni, a másik része vésztartalékként még rendelkezésre állhat. A rádió évente meghatározott - egymilliárd forintos - összeghez jut a Danubius Rádió koncessziós díjából, ez még 2004-ig megilleti az intézményt, ám arról nem rendelkezik a médiatörvény, hogy a későbbiekben milyen ütemezésben juthat az MR ehhez a forráshoz - jegyezte meg Göblyös.
(NAPI)

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet