A Betonútépítő Nemzetközi Rt. péntekre összehívott közgyűlésén a tervek szerint új igazgatóságot, vezérigazgatót és felügyelőbizottságot választanak - tudta meg lapunk. A cég menedzsmentjének cseréjére amiatt lesz szükség, mert jelentős változás állt be a társaság tulajdonosi szerkezetében. Erdei József budapesti egyéni ügyvéd - akit tegnap nem tudtunk elérni - ez év január 9-én 50,4 százalékos részesedést szerzett a BNÉ-ben. Információink szerint Erdei az autópálya-beruházásokban érdekelt Betonút Rt. ügyvédje. Miután Erdei nem tulajdonosa a Betonútnak, formálisan ugyan nem tekinthető egy vállalkozásnak a két cég, de a közöttük felmerülő együttműködés nem kérdőjelezhető meg. (A tavaly áprilisi adatok szerint a Betonút legnagyobb, többségi részvénycsomagja Dunai György kezében van, a fennmaradó részen Garamszegi Gábor, Bálint Árpád és György Zoltán osztozik, illetve az rt. tulajdonában is vannak részvények).
A BNÉ fennmaradó részének fele a Pannon-Flax Rt. érdekeltségébe tartozó Konflax Kft.-é, a további részvények pedig a BNÉ-nek hitelező kisrészvényesek tulajdonában vannak. E csoport a BNÉ 2000 végi csődje után jutott tulajdonrészhez. A hitelezők lemondtak kinnlevőségük 80 százalékáról, 20 százalék fejében pedig részvényt kaptak a Konflaxtól, s ez a részvénycsere javította a BNÉ tavalyi eredményeit. A BNÉ ennek köszönhetően a 3,4 milliárd forint nettó árbevétel mellett s a 3,2 milliárd forintos vállalkozási veszteség ellenére végül 1,7 milliárd forint adózás előtti veszteséget könyvelhet el. A közgyűlés napirendjén szerepel a személyi változásokon túl a tavalyi beszámoló elfogadása, s a tagok várhatóan a cég nevének és székhelyének megváltoztatásáról is döntenek - ez utóbbiak is feltehetően a tulajdonosváltással vannak összefüggésben.
D. J-M. I.
