Az Index.hu Rt. a napokban ajánlatot tett az első internetes tartalomszolgáltatóra, az Euroweb Rt. által üzemeltetett Internettóra - mondta lapunknak Kőrösi Ákos, az Index egyik tulajdonosa, aki a hírről beszámoló Figyelőnethez hasonlóan a NAPI Gazdaságnak sem árulta el az ajánlat tartalmát. Kőrösi arról sem számolt be, hogy milyen jövőt szán a társaság az Internettónak, amennyiben sikerül megvásárolnia. Megfigyelők szerint egyszerű adásvételről lehet szó - hiszen csupán egy domainnév átíratásával járna a történet -, így akár rövid időn belül is lejátszódhat a folyamat, bár információink szerint az üzleti tárgyalások még nem kezdődtek meg egyetlen érdeklődővel sem.
Garai Géza, az Euroweb üzletfejlesztési és marketingigazgatója elmondta, a társaság keresi annak megoldását, hogy miként lehetne a jelenleginél gazdaságosabban működtetni az Internettót. Ennek során felmerült a lehetőség, hogy valamely más céggel együttműködve vagy egy másik társaság égisze alatt működne az Internetto. A befektetőkeresésre a tartalomszolgáltató-piacot sújtó helyzet miatt készül az Euroweb, általános tendencia ugyanis, hogy a reklámbevételek elmaradnak a tervezettől, s ez az Internettóra is igaz, miközben az elmúlt időszakban jelentősen nőtt a site látogatottsága. Az amerikai IDG által alapított Internetto és az Index gyökerei közös múltra tekintenek vissza, legalábbis abban az értelemben, hogy az Indexet az Internettó alkotói hozták létre - s Kőrösi szerint ez a közös múlt is hozzájárul ahhoz, hogy ajánlatot tettek az Internettóra -, ez utóbbi hírportált később az Euroweb 500 millió forintért vásárolta meg az IDG-től.
D. J.
