BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több tíz milliárd forintos beruházásba kezd a MÁV

2002. március 18. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A következő években csaknem kétszáz felújított, illetve új elővárosi és motorkocsi, valamint kétáramnemű mozdony és sínbusz gyarapítja a MÁV járműparkját. A több tíz milliárd forint értékű beruházásnak köszönhetően lényegesen csökken a járművek átlagéletkora.
Dunakeszin folyik az elővárosi vasúti kocsik felújítása, az első járműveket a MÁV az év közepén állítja forgalomba - mindenekelőtt a Budapest-Szolnok vasútvonalon -, s az utolsó kocsik 2003 végére készülnek el. A Bombardier Transportation UK Ltd. és a Bombardier MÁV Kft., valamint a MÁV Rt. közötti szerződés szerint 136 elővárosi kocsit újítanak fel Dunakeszin. A MÁV saját forrásából és EBRD-hitelből fedezi a 10,3 milliárd forintos költséget.
A Siemens Desiro iker motorkocsijait szerdán mutatják be, az első kocsik 16 hónap múlva állnak forgalomba. A nem villamosított vonalakon üzembe helyezni tervezett járművek a régi mozdonyvontatású szerelvényeket váltják fel. A MÁV 13 iker motorkocsit vásárol, 30,7 millió euróért. Szintén a Siemens szállítja azt a 10 kétáramnemű mozdonyt, amelyek első darabját április 3-án mutatják be. A mozdonyok elsősorban a Budapest-Hegyeshalom útvonalon közlekednek majd. A MÁV 40 sínbuszt kap az orosz államadósság terhére, az üzlet teljes értéke 100 millió dollár. A prototípus várhatóan április végén érkezik a vasúttársasághoz, év végéig további tízet vehet át a MÁV. Ezek a szerelvények főként mellékvonalakon közlekednek majd.
D. J.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet