Megközelíti a százmillió forintot is az az összeg, amit a tv2-t üzemeltető MTS-SBS Televízió Rt. a tegnapi nappal kezdődő választási műsoraira fordít - mondta Kert Attila, a csatorna főszerkesztője hétfői sajtótájékoztatóján. A televízió az első fordulóig minden hétköznap este sugároz választási műsort, átlagosan 30 perces dokumentumfilmek és vitaműsorok váltják majd egymást. A műsorok készítői az ismert személyekkel, illetve a pártok képviselőivel öt témát - általában a gazdaságot, a mezőgazdaságot, az oktatást, az egészségügyet és a külpolitikát - járják körül. Amennyiben a miniszterjelöltek között lesz televíziós vita, a tv2 élőben kívánja közvetíteni azt. Kert szerint a tv2 ezen műsorai nézettségükben lekörözik a konkurens csatorna hasonló tartalmú adásait, illetve az ezzel egy időben sugárzott hírműsorokat.
D. J.
