BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A KPNQwest tulajdonába kerültek a GTS közép-európai cégei

2002. március 18. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A KPNQwest páneurópai adatkommunikációs vállalat befejezte a Global TeleSystems (GTS) közép-európai érdekeltségeinek és az európai gerinchálózatot üzemeltető Ebone vállalatainak felvásárlását, benne a GTS magyarországi cégeivel. A tranzakció - a GTS, a GTS European Telecommunications Corporation és a KPNQwest között - részvényvásárlási megállapodással jött létre. A szerződés részeként a KPNQwest 211 millió euró értékű, 10 százalék kamatozású, 2012-ben lejáró kötvényt bocsátott ki a korábbi GTS-kötvény-tulajdonosok részére, valamint átvállalta a GTS 435 millió euró banki tartozásait és lízingkötelezettségeit.
Az amerikai GTS tavaly ősszel jelentette be, hogy megválik közép-európai érdekeltségeitől, köztük magyarországi vállalkozásaitól (NAPI Gazdaság, 2001. október 20., 1-5. oldal). A KPNQwest - korábbi közlése szerint - azt várja a felvásárlástól, hogy megerősíti piaci pozícióját, különösen a gyorsan növekvő kelet-közép-európai térségben, s 2004-re évi 600 millió euró költségmegtakarítása származik a szinergiákból. Az akvizícióval a KPNQwest EuroRing hálózata három országban tíz várossal bővül, így összesen 18 országban 60 városban nyújt szolgáltatásokat. A webszolgáltató központok száma a duplájára nő, az előfizetői bázis 48 ezerrel emelkedik.
D. J.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet