BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tavaly már mérleg szerint is nyereséges volt a Rádió1

A Rádió1 Budapesten a 15-29 évesek körében a jelenlegi negyedik helyéről az első helyre kívánja föltornászni magát. Ezt az eredményt főként a nagyobb lefedettséget és jobb minőséget biztosító új frekvenciától, valamint a Roxy Rádiótól átcsábított reggeli műsorvezetőtől, Happy Endrétől várja.

2002. március 6. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) előtt folytatott kétéves procedúra után március 1-jétől Budapesten a 100.9-es frekvencián sugározza műsorait a Rádió1 - mondta Márton Dávid, a csatornát működtető Rádió1 Kft. ügyvezetője szerdai sajtótájékoztatóján. A rádió azért tért át az új frekvenciára, mert a Hírközlési Felügyelet a korábbi 100.3-as frekvencián nem tudta biztosítani a rádió számára azokat a feltételeket, amelyeket a Rádió1 elnyert a pályázaton. Az ORTT most egy új sáv felszabadulása után bocsátotta a Rádió1 rendelkezésére a 103.9-es frekvenciát, amelyen Budapesten a korábbiaknál lényegesen jobb minőség és jobb lefedettség érhető el, s ezáltal már rövid időn belül nagyobb hallgatottságra számít a rádió. Az előbbi helyzetből fakadóan némi bevételkiesést volt kénytelen elkönyvelni a médium, de a jogi lehetőségek helyett a tárgyalást választotta a csatorna.
Az adó most több tíz millió forintot költ a frekvenciaváltás miatti médiakampányra - jegyezte meg Márton. A frekvenciaváltással párhuzamosan a Rádió1 megújítja reggeli műsorát, s ehhez műsorvezetőnek a korábbi Roxy Rádió-s Happy Endrét nyerte meg, aki elmondta, hogy az új csatornán stílusában is változik korábbi műsora. Az ügyvezető szerint bár az új műsorvezetőt kizárólagos szerződés köti a Rádió1-hez, a Roxy - archív felvételeken - továbbra is műsorán tartja Happy Endrét. A Rádió1 most inkább marketingeszközökkel akarja igazolni, hogy a „valódi” Happy Endre náluk hallható, de Márton nem zárta ki, hogy jogi következményei is lehetnek a kialakult helyzetnek. A frekvenciaváltástól és az új műsorvezetőtől azt várja az ügyvezető, hogy a Rádió1 Budapesten a 15-29 évesek körében a jelenlegi negyedik helyről rövidesen az első helyre kerül, s a szélesebb - 15-35 éves - korosztály körében is erre a szerepre tör a Rádió1, országosan pedig a Sláger és a Danubius után a harmadik helyen áll mind a hallgatottság, mind pedig a bevétel szempontjából - állítja Márton. Az ügyvezető a társaság tavalyi bevételéről csak annyit mondott, hogy az megduplázódott a 2000. évihez képest, mérleg szerint pedig 2001-ben érte el első nyereséges évét a csatorna. Az idén az első két hónapban 50 százalékkal nőtt a bázishoz képest a rádió bevétele.
Diószegi József

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet