BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb Telenor-leányvállalat alakult

Tovább gyarapodott a Telenor érdekeltségébe tartozó magyarországi cégek száma, a Pannon GSM és a Nextra után ugyanis megalapították a Digitania Kommunikációs Rt.-t. Az új cég az emelt díjas SMS-szolgáltatások technikai hátterét teremti meg.

2002. március 4. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A norvég Telenor SA 20 millió forintos alaptőkével megalapította a Digitania Kommunikációs Rt.-t - mondta hétfői tájékoztatóján Christopher A. Laska, a Digitania megbízott vezérigazgatója, aki egyben a Telenor Magyarország Kft. igazgatója is. Adózási szempontok késztették a norvég céget arra, hogy rt.-t és ne kft.-t alapítson - tette hozzá Laska. A technológiai cég emelt szintű SMS-szolgáltatásokhoz nyújt háttérszolgáltatást, a kezdeti időben operátorlogók, illetve csengőhangok tölthetők le általa. A későbbiekben azonban bővül a paletta, s szerephez juthat a hangvezérelt szolgáltatások területén, mint például a telefonos szavazás, mobilkereskedelem, hírek, vetélkedők és egyéb szórakoztató szolgáltatások.
Az új cég elsősorban az üzleti ügyfelek kiszolgálására összpontosít, különös hangsúllyal a médiára és a nagy nemzetközi fogyasztói márkákra. A Digitania GSM-alapon működik, és az új mobilszabványokkal megjelenő tartalmat (EMS, MMS) is támogatja majd. Az emelt díjas SMS a távközlési és tartalomszolgáltatók számára is új bevételt jelent. Liska várakozásai szerint amennyiben mindhárom mobiltelefon-társasággal megállapodik a cég - eddig ezt a Pannonnal és a Westellel hozták tető alá -, s ezek közös számot használnak erre a szolgáltatásra, úgy 2-3 éven belül a cégek SMS-bevételének 20 százaléka származik majd ebből a tevékenységből. Tavaly körülbelül egymilliárd SMS-t küldtek az ügyfelek. A Digitania megalapításával tovább gyarapodott a norvég cég magyarországi érdekeltségeinek száma, a Telenor Magyarországon a Pannon GSM és a Nextra 100 százalékos tulajdonosa. Képviseleti irodája, a Telenor Magyarország Kft. 2000 augusztusában kezdte meg a működését.
D. J.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet