A T-Systems (a Deutsche Telekom leánycége) és a Matáv hamarosan létrehozza T-Systems Regional Innovation Center (RIC) elnevezésű fejlesztő központját Budapesten - jelentette be tegnap a Matáv és a T-Systems. A központ létrehozásához szükséges - meg nem nevezett - költségek 80 százalékát a T-Systems International, míg a fennmaradó 20 százalékot a Matáv állja. A cél egy, az információtechnológiát és a távközlési technológiákat felhasználó innovatív, konvergens megoldásokat kutató és fejlesztő, valamint a helyi regionális gazdaság fejlődését elősegítő kompetenciaközpont létrehozása. Klaus Hofmann, a T-Systems nemzetközi tevékenységéért felelős igazgatótanácsának tagja szerint a RIC elsődlegesen ASP (Application Service Provider) megoldásokat fejlesztő központként működik majd.
(NAPI)
