Februárra befejeződik a Klubrádió arculatváltása, az új műsorstruktúrában a beszélgetős adások nagyobb hangsúlyt kapnak, ám a csatorna ezt követően sem kíván hírrádióként működni. A Klubrádió a közelmúltban több neves rádiós, televíziós személyiséget nyert meg, s tőlük, illetve az új műsorrendtől azt várja a rádió vezetése, hogy jelentősen nő a hallgatók száma.
A Klubrádió Kft. módosítani kívánja az Országos Rádió és Televíziós Testülettel (ORTT) kötött szerződését - tudtuk meg. Komlósi Gábor vezérigazgató lapunknak elmondta, hogy terveik szerint februárra befejeződik a rádió arculatváltása. Az új műsorstruktúrában a jelenlegihez képest megfordul a szöveg és a zene aránya, vagyis a későbbiekben 30 százalékot tesznek ki a zenei műsorok, a szövegesek pedig 70 százalékot. Komlósi hangsúlyozta, hogy nem hírcsatornává kívánják alakítani a Klubrádiót, s továbbra is óránként öt-, félóránként pedig kétperces hírekkel jelentkezik a csatorna. Rövidesen pedig a Népszava újságírója, Forró Evelyn ex-kormányszóvivő vezetésével egy Mini déli krónika indul, aminek később növelik adásidejét. Az arculatváltás során megmarad a közlekedési információk jelentősége, sőt, ezentúl tíz percenként tájékozódhatnak a hallgatók a legfontosabb ilyen jellegű hírekről. A délelőtti műsorsávban a két rádiós és televíziós személyiség, Gulyás Erika, valamint Pikó András főszerkesztő-helyettes, a délutáni blokkban pedig Vitray Tamás, Aczél Endre és Szilágyi János lesz a beszélgetőpartner. Komlósi elmondta, hogy a Klubrádióhoz kerül a Danubius Rádió második leghallgatottabb műsora, az Öt fül közt, a szombatonként jelentkező adás házigazdája Vitray Tamás lesz. A sport egyébként is szerephez jut a rádióban, a pénteken esténként jelentkező adást Hajdu B. István, a Sport 1 riportere vezeti majd, vasárnaponként pedig nyolc órás aktuális sportműsort sugároznak, többek között az m1 vezető sportriportere, Faragó Richárd vezetésével. László B. Katalin pedig délelőttönként szolgáltató adást indít a Klubrádión.
A csatorna főként a 30-40 éves városi értelmiségi, illetve vállalkozói réteget kívánja megszólítani. Belátható időn belül olyan jelentősen javulhat a Klubrádió hallgatottsága, hogy akár a Petőfi Rádiót is lekörözheti Budapesten. A Magyar Gallup Intézet szeptemberre vonatkozó felmérése szerint a budapesti régióban sugárzó rádiók sorában a Klubrádió a 14-49 évesek között 1,1 százalékos, míg a 30-49 évesek között 1,6 százalékos hallgatottságot ért el.
D. J.
