BUX 139331.12 0,02 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Várhatóan értékesítik a szigetvári távhővagyont

Új ügyvezető kinevezéséről és válságkezelő program elindításáról döntött a Szigetvári Ingatlanvagyon Kezelő és Szolgáltató (SZIKSZ) Kft. tulajdonosa, a helyi önkormányzat - tudta meg a NAPI Gazdaság. Az elmúlt évek során több mint 60 millió forint adósságot felhalmozó cég megmentése érdekében - más mobilizálható vagyontárgy híján - várhatóan a város távhővagyonát is eladják.

2001. december 5. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tulajdonos helyhatóság egy átfogó válságkezelő program elindításáról, s ezzel párhuzamosan új ügyvezető kinevezéséről döntött az elmúlt évek során teljesen eladósodott Szigetvári Ingatlanvagyon Kezelő és Szolgáltató Kft.-nél - értesült lapunk. A mára már több mint 60 millió forintos adósságot felhalmozó, 1993-ban 22,2 millió forint törzstőkével alapított cég megmentése érdekében várhatóan a város még megmaradt távhővagyonát is eladják. (Annak egy része már korábban a jelenlegi szolgáltató EFC Kft. birtokába került, mert a város saját erőből nem tudta fejleszteni a rendszert.)
A SZIKSZ Kft. megmentésére és feltőkésítésére az elmúlt időszakban több kísérlet is történt. Néhány kisebb ingatlant eladtak, s a befolyt pénzt adósságrendezésre költötték, ám úgy tűnik, ez nem oldotta meg a helyzetet. A tulajdonos helyhatóság többször már áthidaló kölcsönökkel is igyekezett segíteni a cégen. Jellemző a kialakult helyzetre, hogy a város most 12 millió forintig rendelkezik a társaság számláira érkező pénzek felett, mert az jelentős közüzemi tartozásokat is felhalmozott. Legutóbb felmerült, hogy a még meglévő nagy értékű ingatlanok - a Kumilla Szálló, a bérlők háza és a városi mozi - eladásából rendezzék az egyre tetemesebb adósságot, ám kiderült, ezeket már mind jelzálog terheli, így csak a tehermentes távhővagyont lehet eladni.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet