A tulajdonos helyhatóság egy átfogó válságkezelő program elindításáról, s ezzel párhuzamosan új ügyvezető kinevezéséről döntött az elmúlt évek során teljesen eladósodott Szigetvári Ingatlanvagyon Kezelő és Szolgáltató Kft.-nél - értesült lapunk. A mára már több mint 60 millió forintos adósságot felhalmozó, 1993-ban 22,2 millió forint törzstőkével alapított cég megmentése érdekében várhatóan a város még megmaradt távhővagyonát is eladják. (Annak egy része már korábban a jelenlegi szolgáltató EFC Kft. birtokába került, mert a város saját erőből nem tudta fejleszteni a rendszert.)
A SZIKSZ Kft. megmentésére és feltőkésítésére az elmúlt időszakban több kísérlet is történt. Néhány kisebb ingatlant eladtak, s a befolyt pénzt adósságrendezésre költötték, ám úgy tűnik, ez nem oldotta meg a helyzetet. A tulajdonos helyhatóság többször már áthidaló kölcsönökkel is igyekezett segíteni a cégen. Jellemző a kialakult helyzetre, hogy a város most 12 millió forintig rendelkezik a társaság számláira érkező pénzek felett, mert az jelentős közüzemi tartozásokat is felhalmozott. Legutóbb felmerült, hogy a még meglévő nagy értékű ingatlanok - a Kumilla Szálló, a bérlők háza és a városi mozi - eladásából rendezzék az egyre tetemesebb adósságot, ám kiderült, ezeket már mind jelzálog terheli, így csak a tehermentes távhővagyont lehet eladni.
K. Zs.
