BUX 139331.12 0,02 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Meneszti a Kékkúti menedzsmentjét a Perrier?

Nagy valószínűséggel meneszti a nyáron a tőzsdéről kivezetett Kékkúti Ásványvíz Rt. menedzsmentjét az új tulajdonos, a Nestlé-csoporthoz tartozó Perrier, s helyükre francia vezérkar kerül. Érdeklődésünkre megerősítették, hogy a kérdés szerepelt a társaság tegnapi párizsi igazgatótanácsi ülésének napirendjén.

2001. december 3. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Valószínűleg meneszti a közelmúltban a tőzsdéről kivezetett Kékkúti Ásványvíz Rt. menedzsmentjét az új, a cégbe az idén már több mint kétmilliárd forintot invesztáló francia Perrier Vittel SA, és francia vezérkar kerül az ásványvízgyártó élére. Érdeklődésünkre megerősítették a Népszabadság azon hírét, hogy a kérdés szerepelt a Kékkúti tegnapi párizsi igazgatótanácsi ülésének napirendjén. Törőcsik Zoltán, Fehér Tibor elnök-vezérigazgató asszisztense elmondta: minden további részletről - jelenlegi információi szerint - csak kedden tud tájékoztatást adni. Az elmúlt évek során is dinamikusan fejlődő Kékkúti az elmúlt évi 4 milliárd helyett az idén már 5 milliárd forintos nettó árbevétellel és a piaci részesedés további növekedésével számol.
Ez utóbbi nagyrészt annak köszönhető, hogy az idén 2,1 milliárd forintos költséggel elkészült a cég történetének legnagyobb beruházása, amelynek révén a társaság gyártókapacitása a korábbi két és félszeresére nőtt. A társaság piaci részesedése egyébként már tavaly - amikor „csupán” 350 millió forintot költöttek különböző beruházások megvalósítására - 22 százalékról 25 százalékra nőtt. A fejlesztési programot teljes egészében az új tulajdonos, a svájci Nestlé-csoporthoz tartozó Perrier finanszírozta. A Kékkúti 1999-ben 245 millió, tavaly viszont - a tőzsdei kivezetés költségei miatt - csupán 177 millió forint adózás előtti nyereséget ért el.
(NAPI)

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet