A zalaegerszegi székhelyű Zalahús ZTE FC Rt. a napokban tartott rendkívüli közgyűlése 78,79 millió forintos tőkeemelésről döntött - értesült lapunk. A tulajdonosok azt követően szavazták meg a tőkeemelést, hogy a társaság legnagyobb tulajdonosa - a megyei jogú város közgyűlése - néhány nappal korábban már jóváhagyta a hazai labdarúgó-bajnokságban egyre sikeresebben szereplő, s egyre több szurkolót vonzó futballklub feltőkésítését.
A sportklub legfőbb szponzora a Zalahús Rt., meghatározó, 25,1 százalék plusz egy szavazattal rendelkező tulajdonosa a zalaegerszegi önkormányzat. A 138 millió forint jegyzett tőkéjű rt.-nek egyébként összesen 260 tulajdonosa van, jobbára helybéliek és a térségben működő cégek. A társaság jegyzett tőkéjét eredetileg 90 millió forinttal kívánták megemelni, s az is a rendkívüli közgyűlés napirendi pontjai között szerepelt, hogy az igazgatóság évente egyszer a közgyűlés összehívása nélkül, saját hatáskörben dönthessen maximum 25 százalékos tőkeemelésről, méghozzá 4 éven át. Ezt azonban a tulajdonosok elvetették, és úgy döntöttek, hogy a ZTE FC Rt. jegyzett tőkéjét 138,69 millió forintra emelik. (A társaságnak korábban 59,9 millió forint jegyzett tőkéje volt.) A mostani tőkeemelést a sportklub felszerelésének és a működés feltételeinek javítására fordítják.
A rendkívüli közgyűlésen döntés született arról is, hogy a jövőben minden részvényes saját hatáskörben gyakorolhatja a szavazati jogát, aminek következtében az úgynevezett közös tulajdonú részvényes kategória megszűnik. Arról is határoztak, hogy a cég szervezeti és működési szabályzatát a jövőben nem a közgyűlés, hanem az igazgatóság fogadja el.
A tulajdonosoktól származó információ szerint a cégbe rövidesen beszáll a Balusztrád Ingatlanfejlesztő Kft. Ebben része lehet annak is, hogy hamarosan - központi támogatással - elkezdődik a zalaegerszegi labdarúgó-stadion átépítése. Az 1,2 milliárd forintos beruházás első, 400 millió forintos üteme még e télen megkezdődik. A beruházást állami és önkormányzati támogatásból finanszírozzák.
K. Zs.
