BUX 139551.24 0,18 %
OTP 45470 0,38 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Decemberben indítja a GPRS-t a Vodafone

2001. november 14. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Vodafone decemberben megkezdi csomagkapcsolt adatátviteli szolgáltatását (General Packet Radio Service; GPRS), amelyhez a hálózati egységeket a Nokia szállítja - közölték az érintett cégek képviselői tegnapi tájékoztatójukon. Vitai Attila, a Vodafone-szolgáltató V.R.A.M. Rt. vezérigazgatója elmondta, hogy a Nokiát pályázaton választották ki, és azt remélik, hogy a következő évben néhány ezer GPRS-előfizetőjük lesz. A sajtótájékoztatón nem árulták el a GPRS-hálózat árát. A jelenleg 390 ezer előfizetővel rendelkező Vodafone eddig több mint 200 millió dollárt fektetett be Magyarországon, s várhatóan jövő év végén üzemi szinten már nyereséges lesz. (A Vodafone-cég eredményeit lásd a 17. oldalon, az Antenna Hungária gyorsjelentéséről szóló cikkünkben.)
(NAPI)

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet