BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyelőre nem eladó a PanTel

Felfüggesztették a PanTel Rt. értékesítésével kapcsolatos tárgyalásokat, vélhetően azért, mert a tulajdonos KPN nem kapott a várakozásainak megfelelő ajánlatot. A PanTel idén 10 milliárd forint körüli bevételre számít.

2001. november 4. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A holland KPN felfüggeszette a PanTel értékesítéséről szóló tárgyalásokat - mondta lapunknak Törő Csaba, a magyar cég operatív vezérigazgatója. A hollandok tavasszal döntöttek arról, hogy nehéz pénzügyi helyzetük miatt megválnak kelet-európai érdekeltségeiktől, köztük a Pannon GSM-től, a PanTeltől és az EuroWeb Rt.-től. A KPN már akkor jelezte, hogy csak akkor ad túl cégein, ha azokért megfelelő árat kínálnak.

A magyar cégek közül eddig a Pannon GSM Rt.-ben meglévő részesedésüket sikerült eladni. Úgy tudjuk, a KPN ezt követően tárgyalásokat folytatott a PanTel iránt érdeklődőkkel, a Telenorral és a Vivendivel, most azonban felfüggesztette megbeszéléseit, vélhetően azért, mert a vevőjelöltek ajánlata nem felelt meg a várakozásainak. Amikor a PanTel szeptemberben megszerezte a Moltelecomot, ezzel egyben hozzájutott Magyarország legnagyobb távközlési ügyfeléhez, ami esélyt ad arra, hogy jövőre megkétszerezze idén 10 milliárd forintos árbevételét - mondta korábban Horváth Pál, a PanTel vezérigazgatója (NAPI Gazdaság, 2001. szeptember 12., 1. oldal). A PanTel cash-flowja fennállása óta először augusztusban pozitív volt - közölte Törő Csaba operatív vezérigazgató. A cég EBITDA-ja év végére várhatóan nulla lesz, s az eredmények meghaladják tervezettet.
Diószegi József

A magyar cégek közül eddig a Pannon GSM Rt.-ben meglévő részesedésüket sikerült eladni. Úgy tudjuk, a KPN ezt követően tárgyalásokat folytatott a PanTel iránt érdeklődőkkel, a Telenorral és a Vivendivel, most azonban felfüggesztette megbeszéléseit, vélhetően azért, mert a vevőjelöltek ajánlata nem felelt meg a várakozásainak. Amikor a PanTel szeptemberben megszerezte a Moltelecomot, ezzel egyben hozzájutott Magyarország legnagyobb távközlési ügyfeléhez, ami esélyt ad arra, hogy jövőre megkétszerezze idén 10 milliárd forintos árbevételét - mondta korábban Horváth Pál, a PanTel vezérigazgatója (NAPI Gazdaság, 2001. szeptember 12., 1. oldal). A PanTel cash-flowja fennállása óta először augusztusban pozitív volt - közölte Törő Csaba operatív vezérigazgató. A cég EBITDA-ja év végére várhatóan nulla lesz, s az eredmények meghaladják tervezettet.
Diószegi József

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet