BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megkezdte működését a Sony Ericsson budapesti központja

2001. október 15. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Megkezdte tevékenységét a Sony Ericsson Mobile Communications, a társaság hat regionális képviseleti irodája közül egy Budapesten működik. A magyarországi központ tevékenysége több mint tíz közép-kelet-európai országra terjed ki - mondta Wágner Tibor regionális igazgató hétfői tájékoztatóján. A magyarországi központ marketing-, értékesítési, disztribúciós és szervizfunkciókat lát el s Budapesten 14 főt foglalkoztat. Wágner elmondta, hogy az új társaság mobiltelefonjai a jövő év első felében jelennek meg közös márkanéven a piacon, s a Sony Ericsson értékesítési darabszám alapján világviszonylatban 25 százalékos részesedéssel 3-5 éven belül piacvezető kíván lenni. Az új cég nem gyárt készülékeket, de elképzelhető, hogy a kihelyezett összeszerelés keretében szerep jut a magyarországi Flextronicsnak is - mondta Wágner. Peter Baumgartner, a Flextronics közép-kelet-európai ügyvezetője szerint egyelőre nem lehet még teljes mélységében látni, milyen hatást gyakorol az új cég a Flextronics magyarországi tevékenységére. Az ügyvezető lapunknak valószínűsítette, hogy az új társaság a közeljövőben nem gyakorol jelentős hatást a Flextronics működésére. A Sony Ericsson piacvezető szerepét jórészt a GPRS-, illetve a harmadik generációs készülékek értékesítésétől várják. Az Ericsson Magyarország Kft. tavalyi bevétele 40,8 milliárd forint volt. Ebben még szerepel az az összeg, amely a mobilkészülék-üzletágból 2000 májusáig befolyt, ám a konkrét bevételt nem árulták el. Úgy tudjuk, hogy tavaly a teljes évben több mint 10 milliárd forint forgalma származott ebből a cégnek.
D. J.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet