BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Védetté nyilvánítják az egykori kertészeti egyetem arborétumát

A volt Kertészeti Egyetem, jelenleg a gödöllői központú Szent István Egyetem (SZIE) kertészeti kara területén lévő 6-7 hektáros botanikuskert országos jelentőségű védett területté való átminősítésén dolgoznak a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóságán. Ha ez megtörténik, a SZIE nem adhatná el az ingatlant egy esetleges befektetőnek, bár ez - a korábbi híresztelésekkel ellentétben - nem is áll szándékában. Korábban felvetődött, hogy a SZIE a gödöllői egyetemváros fejlesztése érdekében megválna az egyetembe integrálódott korábbi Állatorvosi Egyetem és Kertészeti Egyetem ingatlanaitól. Ebből ugyanis megoldható lenne a jelenleg állatorvosi és kertészeti karokként működő telkeken dolgozók és diákok Gödöllőre költöztetése. Különösen a Villányi úti kertészeti kar eladása hozhatott volna nagyobb, több milliárd forintos bevételt az egyetemnek. Látszólag ezt a szándékot hiúsítaná meg a hajdani Kertészeti Egyetem arborétumának országos védettségű területté nyilvánítása. Információnk szerint ezen dolgoznak már a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóságán. Vas János, a nemzeti park igazgatója lapunknak elmondta: a 150 éve meglévő arborétumban - a Szüret utca-Ménesi út, illetve a Szüret utca-Ménesi út-Villányi út által határolt két, összesen 6-7 hektáros területen - 1500-féle növény és értékes fajtagyűjtemény található. Ezt nem lenne szabad felszámolni. Hozzátette: az eljárás lefolytatása után javaslatukat eljuttatják a Természetvédelmi Hivatalnak, amely szakvéleményével együtt a környezetvédelm

2001. szeptember 12. szerda, 23:59

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet