BUX 139467.42 0,12 %
OTP 45420 0,26 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elengedik a Mátrai Erőmű környezetvédelmi bírságát

2001. július 26. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Környezetvédelmi Minisztérium (KöM) elengedi a Mátrai Erőművet üzemeltető Mátrai Erőmű Rt.-t 2002-ben és 2003-ban terhelő, összesen 3,8 milliárd forint környezetvédelmi bírságot, az összeget környezetvédő berendezésekre fordíthatja a cég - jelentette be csütörtökön Boda Ilona, a KöM politikai államtitkára. Az MTI szerint az engedményt egy július 1-jével hatályba lépett kormányrendelet teszi lehetővé. A bírság összegét a kéndioxid-kibocsátás mennyisége határozza meg; idén még a régi szabályozók szerint kell fizetniük a társaságoknak, a Mátrai Erőmű esetében ez 300 millió forint kiadással jár. Valaska József, a Mátrai Erőmű Rt. elnök-vezérigazgatója szerint idén 100 ezer, jövőre pedig további 50 ezer tonnával kevesebb kéndioxid kerül a levegőbe a beruházások következtében. Idén és jövőre a cég összesen 15 milliárd forintot fordít ilyen célra.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet