BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Július elsején indul az Xbox magyar sorozatgyártása

A Flextronics International Ltd. sárvári termelőbázisán próbaüzemben már készítik a Microsoft megrendelésére az Xbox nevű videojáték-konzolokat. A számítógépes játékokra alkalmas eszközök sorozatgyártása július elsején kezdődik - tudta meg a NAPI Gazdaság a Microsofttól.

2001. május 28. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Microsoft megrendelésére már megkezdődött az Xbox videojáték-konzolok próbaüzemben történő gyártása Sárváron - értesült a NAPI Gazdaság az amerikai központú szoftvergyártótól. A sorozatgyártás a tervek szerint július elsején indul a szingapúri székhelyű Flextronics International Ltd. nyugat-magyarországi üzemében, amely bérmunkában állítja elő a konzolokat a világ legnagyobb szoftvercégének. Az előzetes számítások szerint az Xbox-gyártásból néhány éven belül, a termelés csúcspontján, akár több milliárd dolláros exportbevétel is származhat (korábban 3 milliárd dolláros szám hangzott el).
Az amerikai Microsoft ezzel egy évi 20 milliárd dollár értékű piacra törhetne be, amelyet eddig japán cégek birtokoltak. A Microsoft szerint ez megrémisztette a konkurenseket, s különösen nagy riadalmat kelthetett a versenytársak között az, hogy az amerikaiak 500 millió dolláros kampánnyal akarják bevezetni terméküket a piacra.
Ennek a félelemnek tulajdonítják a Microsoft illetékesei azt, hogy a napokban a rivális Sony Computer Entertainment elnöke, Ken Kutaragi - aki egyébként a Playstation konzol egyik fejlesztője volt - rendkívül negatívan nyilatkozott az Xbox piaci esélyeiről. A Financial Times ugyanekkor arról írt, hogy a világpiacon a Sony a jövőben 70, a szintén japán Nintendo pedig 30 százalékos részesedésre számíthat, miközben a Microsoft aligha tudja megtörni a japán hegemóniát a videojáték-konzolok szegmensében.
Sz. I. M.

Szegő Miklós Iván
Szegő Miklós Iván

Ez is érdekelhet