BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégsem zárja be a Danone a győri kekszgyárat?

2001. április 25. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A NAPI Gazdaság hivatalosan meg nem erősített értesülése szerint várhatóan ma bejelentik, hogy a Danone mégsem zárja be a győri kekszgyárat. Az ügyben ma tárgyal a Gazdasági Minisztérium (GM) és a Danone több illetékese. Várhatóan szóba kerül az is, hogy a továbbra is üzemelő győri gyár támogatást kaphatna a Széchenyi terv végrehajtására elkülönített összegből. A Danone nem volt hajlandó nyilatkozni az ügyben, de más forrásból úgy tudjuk, hogy a cég jelenleg az alacsony kapacitáskihasználtsággal működő győri és székesfehérvári üzemek további működtetéséről készít terveket. Orbán Viktor miniszterelnök szerdai rádiónyilatkozatában kedvező híreket ígért a Győri Keksz- és Ostyagyár bezárási tervei ügyében.
Információnk szerint a csütörtöki tárgyalásokon a Gazdasági Minisztériumban várhatóan szóba kerül, hogy a magyar kormány a Széchenyi terv keretéből támogatást ígér a Danone-nak, ha az megőrzi a győri üzemet. A tárgyalások azért húzódnak át mára, mert a Danone-csoport igazgatótanácsának tagjaiból álló delegáció technikai okok miatt nem érkezett meg tegnap Budapestre. Erről a Danone képviselője szóban tájékoztatta Pongorné Csákvári Marianna helyettes államtitkárt - közölte a GM sajtótitkársága. (Matolcsy György gazdasági miniszter szerint gépük kényszerleszállást hajtott végre.) A NAPI Gazdaság értesülése szerint a Danone csoport első számú vezetője is Magyarországra érkezhet csütörtökön.
Sz. I. M.

Szegő Miklós Iván
Szegő Miklós Iván

Ez is érdekelhet