A francia Danone élelmiszer-ipari konszern tulajdonában lévő Győri Keksz Kft. közleményben tudatta lapunkkal, hogy a termelés Győrből Székesfehérvárra való áthelyezése azért indokolt, mert az elmúlt öt évben számos új szereplő jelent meg a magyar kekszpiacon, és ebben a helyzetben a Győri Keksz elveszítette nyereségességét, s kapacitásainak csak 30 százalékát tudja kihasználni. A kft. vezetősége hangsúlyozza: az illetékes hatóságokkal szoros együttműködésben a Danone előnyben részesítené a győri üzem újraiparosítását.
Sz. I. M.
(A Danone-nal kapcsolatos további cikkünket lásd a 8. oldalon.)
