A francia élelmiszer-ipari csoport, a Danone Group S.A. Párizsból küldött közleményében erősítette meg, hogy átszervezi kekszipari érdekeltségeit Magyarországon. A Danone a gyárbezárás ellen tiltakozó győri polgármester kijelentései kapcsán megjegyezte: később határozza meg azokat a feltételeket és részleteket, amelyek a győri kekszüzem bezárására vonatkoznak. A francia cég újra kijelentette: egyetlen termelési bázisra, Székesfehérvárra koncentrálja magyarországi kapacitásait, amelyek jelenleg mindössze 30 százalékban vannak kihasználva. A Danone hangsúlyozza, hogy az átszervezést a dolgozók képviselőivel egyeztetve kívánja végrehajtani, ugyanakkor kekszgyártási tevékenységüket fejleszteni akarja Magyarországon.
A Danone tegnap közzétett adatai szerint az élelmiszer-ipari csoport árbevétele az idei első negyedévben az előirányzatoknak megfelelően 3 százalékkal, 3,423 milliárd euróra bővült. A sörgyártó érdekeltségek elmúlt évi leválasztása a forgalmat 5 százalékkal visszafogta, míg a dollár felértékelődése 1,4 százalékkal javította; összehasonlítható termékstruktúrával számolva 6,6 százalékos volt a forgalom bővülése. Az árbevétel egyharmadát produkáló italgyártó üzletág forgalma 9,4 százalékkal, a tejipari ágazaté 7 százalékkal, a keksz- és ostyagyártó üzletágé 3,5 százalékkal nőtt. A csoport árbevétele Franciaországban 6,3 százalékkal, az EU egyéb piacain 6,6 százalékkal, másutt 6,8 százalékkal emelkedett.
(NAPI)
