BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyolcmilliárdra lenne szüksége a Dunaferrnek

Mintegy nyolcmilliárd forintos tőkeinjekcióra lenne szüksége a Dunaferr Rt.-nek ahhoz, hogy átszervezési és fejlesztési elképzeléseit végre tudja hajtani.

2001. április 12. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A következő három-négy év során akár 4 ezer dolgozó is feleslegessé válhat a Dunaferrnél, ugyanakkor át kívánják szervezni a jelenleg 56 kft.-ből és az rt.-ből álló vállalatcsoportot - mondta tegnapi sajtótájékoztatóján Tóth László, a társaság vezérigazgatója. Az átszervezéshez és a különböző fejlesztési elképzelésekhez ugyanakkor 8 milliárd forintos tőkebevonásra lenne szüksége a cégcsoportnak. Ezt állami forrásból azonban nem lehet előteremteni, mert az Európai Unió megakadályozná a dunaújvárosi termékek nyugati piacokra jutását, ha az állam szerepet vállalna a vállalat finanszírozásában - tette hozzá Tóth. Miután az állami beavatkozás az acéliparban nem lehetséges, a vállalatnak magának kell menedzselnie a jelenleg 42 milliárd forintos adósságállományt, amelynek nagy része rövid lejáratú hitel. Tóth szerint a hitelállományt 30-35 milliárd forintra kellene csökkenteni.
A vezérigazgató beszámolt a Dunaferr tavalyi eredményeiről is, amelyeket igen jónak nevezett, ám hozzátette, hogy a tavalyi 7,3 milliárd forintos nyereség nagy részét már befektették a cégnél, így csak kevés készpénze maradt a vállalatnak. A tavalyi konszolidált árbevétel 180 milliárd forint volt, ami jóval kevesebb a korábban kalkulált 360-400 milliárd forintnál. A különbség oka - információink szerint - a vállalaton belüli számlázások, illetve a vállalatcsoporton belüli kereskedelem volt. Tóth hozzátette, hogy a vállalatcsoport átszervezésével akár 500 millió forintnyi áfafizetéstől is mentesülhetne a vasmű. Az idei évre 3,3 milliárd forintos veszteséget terveznek a Dunaferrnél, ami kevesebb a korábban publikált adatoknál, melyek 4,5 és 3,4 milliárd forint közötti veszteségeket jósoltak. A tájékoztatón elhangzott az is, hogy a Dunaferr privatizációjára várhatóan másfél évig nem kerülhet sor.
Sz. I. M.

Szegő Miklós Iván
Szegő Miklós Iván

Ez is érdekelhet