Tirts Tamás, a Fidesz-MDF-MKDSZ fővárosi frakcióvezetője tegnapi sajtótájékoztatóján örömét fejezte ki, hogy Budapest nyerte meg a hannoveri villamostendert. Szerinte képviselőcsoportjuk szavazatai nélkül nem sikerülhetett volna a járművek beszerzése. Tirts elmondta: a magyar ipar is képes a villamosgyártásra, így a Nagykörúton lecserélendő szerelvények pótlásakor figyelembe kell venni a Ganz-vállalatok ajánlatát is. Az ügy kapcsán a politikus megjegyezte: furcsállja a BKV Rt.-nél korábban kiírt trolibusztendert, miután annak feltételeit eleve úgy határozták meg, hogy magyar pályázók nem tehettek ajánlatot. Reményét fejezte ki, hogy a jövőben hasonló eset nem ismétlődik meg.
(NAPI)
