Mozgalmasan telt a gyorsjelentési időszak a Budapesti Értéktőzsdén, a nagy kibocsátók - esetenként várakozásoktól eltérő - eredménye átrajzolta az elmúlt két hétben az árfolyamlistákat. A blue chipek közül több meghatározó cég is a várakozásokat meghaladó félévről adott számot, s ez a kedvező nemzetközi hangulatban jó alapnak bizonyult egy rég nem látott hossz kibontakozásához.
Az első kedvező jelek a Richtertől érkeztek, a gyógyszeripari cégnek az előrejelzéseket felülmúló nyeresége nem hagyta érintetlenül a papír megítélését sem. A negyedéves jelentés előtt még 16 000 forint körül tanyázó árfolyam péntekre 20 000 forint körüli szintre emelkedett, ezzel párhuzamosan az idei, egy részvényre jutó profitbecslések átlaga is emelkedett, 1455-ről 1624 forintra s a jövő évre vonatkozó várakozások is jó 6 százalékkal nőttek.
Hasonló a helyzet az OTP-nél is, a meredeken, több mint 20 százalékkal növekvő cégértéket - igaz, kisebb ütemben - követték az elvárások is. A bank idei részvényenkénti nyereségét átlagosan 6 százalékkal várják magasabbra, mint egy hónappal korábban. A Mol nyereségkilátásait viszont borúsabban ítélik meg a szakemberek a féléves jelentés után, átlagosan 8 milliárd forinttal taksálják alacsonyabbra a szakemberek az idei nyereséget, mint tették azt a beszámoló előtt. Ez ugyanakkor nem emel gátat az olajpapírral kapcsolatos optimizmusnak, az elemzők most már szinte egyöntetűen vételre ajánlják a papírt.
Romlott a veszteséges NABI-tól és Rábától várt nyereség is, a gépiparból egyedül az immár Linamar Hungary névre hallgató korábbi Mezőgép tudott kellemes meglepetéssel szolgálni. Ez meglátszik a nyereségvárakozásokon is, többen is felfelé módosították az orosházi céggel kapcsolatos becsléseiket.
