BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekordévet zárhat a bankszektor

Az első kilenc hónapban tovább javult a bankszektor eredményessége és jövedelmezősége, elsősorban a hitelállomány dinamikus bővülésének és az alig szűkülő kamatmarzsnak köszönhetően - írja a Világgazdaság.

2004. december 27. hétfő, 10:28

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az első három negyedévben a bankszektor összesített adózott eredménye 233 milliárd forintot tett ki, közel 40 százalékkal többet, mint az előző év azonos időszakában. Az eredmény nagyarányú bővülését az átlagos eszközállomány 21,2 százalékos, az előző év azonos időszakához mért növekedése és a még mindig viszonylag széles, 3,9 százalékos kamatmarzs tette lehetővé. (VG. 10. oldal)

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet