BUX 139331.12 0,02 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Japánban a Swift az Év autója

2005. november 27. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az autóipari szakemberekből és újságírókból álló bírálóbizottság az idén a Suzuki Swiftnek ítélte az Év autója címet Japánban. A gyár ezt megelőzően egyszer, 1993-ban söpörhette be ezt az elismerést az akkor bemutatott Wagon R-nek köszönhetően. A 72 tagú zsűri egyebek mellett azzal indokolta döntését, hogy az új Swift sikeresen tesz eleget a mindennapi használat és az örömautózás egymásnak sokszor ellentmondó követelményeinek. A Swift a Suzuki első olyan stratégiai modellje, amelyet a világ több pontján gyártanak – India, Japán, Kína és Magyarország –, és szinte valamennyi jelentős piacra exportálnak. A gyár előrejelzései szerint 2005-ben várhatóan világszerte kétszázezer Swift talál gazdára. A szigetországon kívül a Suzuki Swiftet Izlandon is az Év autójának választották.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor
Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet