Az autóipari szakemberekből és újságírókból álló bírálóbizottság az idén a Suzuki Swiftnek ítélte az Év autója címet Japánban. A gyár ezt megelőzően egyszer, 1993-ban söpörhette be ezt az elismerést az akkor bemutatott Wagon R-nek köszönhetően. A 72 tagú zsűri egyebek mellett azzal indokolta döntését, hogy az új Swift sikeresen tesz eleget a mindennapi használat és az örömautózás egymásnak sokszor ellentmondó követelményeinek. A Swift a Suzuki első olyan stratégiai modellje, amelyet a világ több pontján gyártanak – India, Japán, Kína és Magyarország –, és szinte valamennyi jelentős piacra exportálnak. A gyár előrejelzései szerint 2005-ben várhatóan világszerte kétszázezer Swift talál gazdára. A szigetországon kívül a Suzuki Swiftet Izlandon is az Év autójának választották.
