BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét emelkedik az olajár

2005. július 19. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kéthetes lejtmenet után tegnap emelkedtek a kőolajjegyzések a New York-i tőzsdén az Emily hurrikán várható felerősödésének hírére: az Egyesült Államok Nemzeti Hurrikán Központja szerint a vihar erőssége a közeljövőben elérheti a hármas fokozatot. Az érintett területről a globális kínálat 6 százalékát, napi 5 millió hordó kőolajat importálnak a felhasználó országok. Mindehhez a készletszintek várható csökkenése (noha jelenleg magasnak számít a tartalék szintje) és az erős piaci kereslet is hozzájárul, így a kínálati oldalt befolyásoló hírekre érzékenyen reagálnak az árak – jegyezte meg a Bloomberg kérdésére a Bayerische Landesbank elemzője. Az amerikai könnyűolaj augusztusi határidőre 0,8 százalékkal erősödött, 57,70 dolláron fejezte be a termin a kereskedést, míg hétfőn még az 56,8 dolláros árszintet is érintette a jegyzés. A londoni Brent szeptemberi szállításra szóló jegyzése 0,7 százalékkal, 57,39 dollárra emelkedett.

Böröcz Petra
Böröcz Petra

Ez is érdekelhet