Csütörtökön emelkedett a réz ára. A júliusi kontraktus fontonként (453,6 gramm) 0,1 centtel, illetve 0,1 százalékkal 1,4865 dollárra nőtt a New York-i Kereskedelmi Tőzsde (NYMEX) Árutőzsdéjén (COMEX) a zárás utáni forgalomban. A Londoni Fémtőzsdén (LME) a három hónapos jegyzés az előző napi 3112 dolláros zárási szintről tonnánként tíz dollárral – 0,3 százalékkal – 3122 dollárra kapaszkodott föl.
Az áremelkedés oka, hogy az Egyesült Államok illetékes intézetének jelentése szerint májusban a késztermékgyártó ipar a vártnál lassabban fejlődött, s feltehetően alacsonyabbak lesznek a kamatok. Az olcsóbb kölcsönök nyomán fellendülhet a lakóházak és gépkocsik piaca, vagyis kelendőbb lesz a készítésükhöz szükséges sárga fém. Az Egyesült Államokon kívüli piacokon az is közrejátszott a drágulásban, hogy a dollár gyengült az euróval szemben, s az amerikai valutában jegyzett réz vonzereje nőtt a nem dollárral fizető vásárlók körében. Emiatt drágult négy napon belül először az arany is Londonban: a prompt unciánkénti (31,1035 gramm) ára 1,77 dollárral, illetve 0,4 százalékkal, 417,17 dollárra növekedett – jelentette a Bloomberg.
