BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Árcsúcsok az első negyedévben

2005. április 4. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kínai és amerikai nyersanyagigény növekedése nyomán a nyersanyagárak az év első három hónapjában 1988-ig visszamenőleg a második legnagyobb drágulási ütemet érték el. A Bloomberg adatai szerint a 17 árucikket magába foglaló Reuters-CRS Index 10,5 százalékkal nőtt. Az említett időszakot tekintve ennél nagyobb mértékben csak 2004 első negyedében araszolt fölfelé, amikor 11,2 százalékos csúcsot állított föl. Március 16-án a mutató 24 esztendős rekordig jutott el és a további emelkedés sem kizárt, a befektetők ugyanis már milliárd dolláros nagyságrendben vásárolnak nyersanyagokat az amerikai részvények és kötvények alternatíváiként. Az irányzatot szemlélteti továbbá, hogy a 19 határidős árujegyzésből összetevődő Dow Jones–AIG mutató 12 százalékkal emelkedett a negyedéves időszakban, ennél pedig csak 2003 utolsó negyedében növekedett nagyobb arányban. A 24 nyersanyagot tömörítő energiasúlyozású Goldman mutató pedig 22 százalékkal ívelt fölfelé, ami 1990-től számítva a legjobb eredmény.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet