BUX 139331.12 0,02 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Drágult a kukorica

2001. december 3. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Lanyha forgalom mellett - csupán 114 kontraktusnyi üzlet jött össze, 341 millió forint értékben - jobbára emelkedtek az elszámolóárak a Budapesti Árutőzsde határidős gabonapiacán.
A drágulás elsősorban a chicagói árutőzsde (CBOT) fejleményeivel magyarázható - nyilatkozta lapunknak Szójka János, a SWAP Bróker üzletkötője. Megjegyezte még, hogy a heti eseményeket is minden bizonnyal a CBOT-n tapasztalt ármozgások befolyásolják majd.
A búza elszámolóára így végül is márciusra és májusra erősödött, 450/520 forinttal - utóbbi határidőre élénk, 64 kontraktusnyi forgalom mellett. A kukorica jegyzése ugyancsak emelkedett, a március és július közötti lejáratokra 290-600 forinttal.
A napraforgómag-piacon szintén a közeli lejáratokra szóló elszámolóárak változtak, márciusra 300, májusra 400 forinttal szökött fel a jegyzés.
Feljebb kúszott a repcemag ára is, 400 forinttal, ellenben az ammónium-nitrát márciusra 200 forinttal olcsóbb lett.
(NAPI)

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet